Jdi na obsah Jdi na menu

12. Mistrovský zápas MŽ, II. část

12. 3. 2012

Čtvrtý březnový den, první březnovou neděli, jsme zajeli k odvetě mistrovského utkání do Jindřichova Hradce, kde jsme změřili síly s místním klubem KLH Vajgar. Úvodní část zápasu vyšla lépe nám. Oba soupeři jí odehráli ve svižném tempu, ale šťastnější v koncovce jsme byli my a vyhráli jí 2:1. V prostřední třetině zápasu branka nepadla. Nutno ale sebekriticky dodat, že to bylo především díky obrovské střelecké smůle, která se přilepila na hokejky Hradečáků a výborným zákrokům našeho brankáře. Naši kluci totiž předali otěže zápasu soupeři, přestali bruslit, neuplatňovali důraz po celém kluzišti, k ničemu zásadnímu nebyli puštěni. To vše vedlo k tomu, že dobře rozjeté utkání jsme si hodně zkomplikovali v úvodu třetiny poslední, kdy jsme během čtyř minut třikrát inkasovali a výhled na dobrý výsledek se nám začal povážlivě vzdalovat. Navíc se nám zranil gólman Vojta Křepela, naštěstí nijak vážně, ale branku musel opustit. A nerozehřátý Jakub Spilka než se rozkoukal, musel třikrát lovit puk ze své sítě. Pak už jeho výkon byl spolehlivý a žádný gól už za svá záda nepustil. Po čtvrté obdržené brance, jako když naše kluky něco nakoplo, rychleji bruslili, napadali soupeře již v jeho obranném pásmu a výsledek se brzo dostavil. Zodpovědnost na sebe vzal Lukáš Petržílka, kterému se neuvěřitelně dařilo a vsítil všechny naše branky. Ostatním klukům poděkujme za jejich podíl na celkovém výsledku zápasu. Sršni, ač nerybaři, tentokrát vylovili Vajgar, jak se říká na bahno.

Výsledek utkání: Jindřichův Hradec : Sedlčany 4 : 5 (1:2,0:0,3:3)
Střely celkem: 45 : 39, střely na branku: 37 : 23
Vyloučení: 3 : 1

Sestava: Vojtěch Křepela, Jakub Spilka, hráči Ondřej Chomát, Patrik Plocha, Dominik Chwastek, Pavel Chocholoušek, Jiří Sůsa, Ondřej Spilka, Kristýna Spilková, Jiří Habart, Lukáš Petržílka, Jakub Malý, Matěj Stráňka, Tomáš Sýkora, Vít Růzha.

Kanadské bodování: Petržílka L. 5+0, Habart J. 0+1, Chocholoušek P. 0+1.